Ruin pubs – najbardziej oryginalne bary w Budapeszcie

Jeśli będąc w Budapeszcie zapytacie się mieszkańców o ciekawe i oryginalne miejsce do zobaczenia, każdy odpowie prawdopodobnie to samo. Po stronie Pesztu, tej samej gdzie znajduje się imponujący parlament czy też jedna z najstarszych linii metra w Europie, wśród ciasnych uliczek znajdziecie najbardziej oryginalne bary w stolicy Węgier – Ruin pubs.

Melina, speluna, wszystko i nic – to można znaleźć w miejscach, które będąc w Budapeszcie trzeba zobaczyć. Pomazane obszarpane ściany, wiszące graty na suficie nadają tym miejscom niezwykły autentyczny charakter. Jest to nowy typ barów w stolicy Węgier. Znajdujesz zaniedbane miejsce, wstawiasz stoliki i krzesła, adaptujesz jakieś małe zaplecze gastronomiczne i gotowe.

ruin

Ten oryginalny trend w stolicy Węgier jest obecny od około 10 lat, a narodził się w dawnej żydowskiej dzielnicy. Dlaczego akurat tam? Po II Wojnie Światowej stała się ona bardzo zaniedbana i dawne kamienice, które przed wojną mieściły żydowskie sklepy, zostały przeobrażone w miejsca dla imprezowiczów. To co przyciągało przedsiębiorców w te strony to atmosfera opuszczonych budowli oraz oczywiście niski czynsz ze względu na stan budynków. Jednym z pierwszych tego typu lokali i jednocześnie najbardziej popularnym jest pub Szimpla Kert. 

ruin1

 W środku znajduje się kilka barów oferujących kanapki, proste dania na ciepło i oczywiście duży przekrój napojów zarówno z alkoholem jak i bez alkoholu. Za dnia jest ciekawostką turystyczną – dużo osób przychodzi tam tylko po to, aby zobaczyć jak bary wyglądają w rzeczywistości i zrobić pamiątkowe zdjęcie. W nocy natomiast rozbrzmiewa muzyka, staje się ciemno, lokal pogrążony jest w półmroku – zaczyna się zabawa. O dziwo stałymi bywalcami ruin pubów są nie tylko studenci czy ogólnie młodzież, ale i również osoby odrobinę starsze czy dobrze usytuowane, którym odpowiada klimat tego miejsca. A trzeba przyznać, że robi on wrażenie, niezależnie od tego czy komuś pasuje czy nie.

Stronę Szimpla Kert znajdziecie tutaj

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s