5 najlepszych napojów z dzieciństwa

Dzieciństwo to okres, do którego często lubimy sięgać pamięcią. Kuchnia Mamy i Dziadków to coś, co wpływa na nasze gusta kulinarne przez całe życie. To zawsze ideał, pierwowzór do którego podświadomie porównujemy rzeczy, których jest nam dane potem spróbować.

Oto moja subiektywna lista 5 najlepszych napojów, których w dzieciństwie wypiłam hektolitry 🙂

Miejsce 5 – świeży sok owocowy

IMG_1947

Mój Tata, kiedy byłam już trochę starszym dzieckiem miał „fazę” na świeżo wyciskane soki. I o tyle jak soku z marchwi nie cierpiałam, tak sok z pomarańczy czy jabłek wypijałam momentalnie. Zresztą nie znam osoby, które nie lubi świeżo wyciskanych bomb witaminowych.

Miejsce 4 – ciepłe mleko z miodem

IMG_1953

Poranek u Dziadków nad jeziorem. Drepczę rano w pidżamie do kuchni, a tam Dziadek czeka z napojem bogów – mleko, miód i masło. Miało specyficzny smak, ale uwielbiałam to pić.

Kiedy jestem chora, zawsze robię sobie ciepłe mleko z miodem, choć już bez masła. Moi drudzy Dziadkowie podczas przeziębienia lubią dodać też czosnek, ale to raczej wersja tylko dla kuracjuszy.

Miejsce 3 – Bobofrut

Napój z czasów, których prawie nie pamiętam, czyli bardzo wczesnych 🙂 Do Dziadków na dłuższe wakacje jeździłam z całą zgrzewką Bobofrutów. Nic dodać nic ująć.

 

Miejsce 2 – bawarka!

IMG_1959

Kocham to po dziś dzień. Herbata, miód i mleko. Za samą herbatą nigdy nie przepadałam, bo zawsze była gorąca i trzeba było czekać aż ostygnie, a tak to wlewało się zimne mleko i gotowe. 

Miejsce 1 – Kakao

IMG_1961

Jako dziecko byłam kakaoholikiem. Picie „kakałka” było moim rytuałem – piłam je rano gdy wstałam i nie zasnęłam dopóki nie uraczyłam się tym napojem wieczorem. Dziś piję je rzadziej, ale odkąd pamiętam to w dzieciństwie było to moim absolutnym numerem 1.

Jak widać od urodzenia do czasów dzisiejszych jestem człowiekiem, który uwielbia mleko i jest to jego pozycja obowiązkowa w lodówce. Jak kawa to tylko z mlekiem (w czym 50% kubka to mleko), jak pączek lub ciasto to popity tylko zimnym mlekiem. Dajcie mi sok lub mleko, to z pragnienia już nie umrę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s