Noworoczne plany na 2016

Dzisiejszy wpis powieje odrobinę prywatą. Każdy na początku roku coś sobie planuje lub o czymś marzy, a że blog ma kulinarny charakter, to podzielę się jakie pomysły na Nowy Rok chodzą mi po głowie.

  1. Odwiedzić któryś z krajów = spróbować lokalnej kuchni.

1234431_630222053685170_2058180663_n

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Uwielbiam próbować nowych kuchni, gdyż oprócz fantastycznych nowych smaków możemy poznać dzięki temu kulturę danego kraju. Nie wiem jeszcze, gdzie uda mi się pojechać, ale jeśli będzie to nawet krótki wypad do któregoś z naszych sąsiadów, to będę zadowolona.

2. Poznać 1 kulinarny szlak w Polsce.

Pierogi

Marzy mi się podróż po naszych rodzimych smakach. Nie tylko Francja i Włochy mogą pochwalić się świetnymi produktami. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – należy zaprzeczyć tej zasadzie!

3. Iść na kolację do Atelier Amaro.

15553_afrodyzjaki

Tak, chcę wydać kupę kasy i się w ogóle nie najeść. Dlaczego? Fascynuje mnie sam pomysł prezentacji dań z polskich produktów proponowany przez wspomniane miejsce. Idea „momentów” jest oryginalna i warta uwagi. Nie chcę iść po prostu się „nażreć”, ale doświadczyć czegoś wyjątkowego – dla oka i kubków smakowych. Poszerzyć horyzonty, poznać nowe produkty lub zobaczyć te znane w zupełnie innym wydaniu.

4. Zrobić wypasiony tort dla bliskiej osoby.

bake-608267_640

Zachęcona kulinarnym sukcesem mojej kolacji wigilijnej, chciałabym obdarować bliską mi osobę świetnym tortem z okazji jej święta, który będzie nawiązywał do jej pasji, osobowości. Ma być prawie-profesjonalny. Dlaczego prawie? Ponieważ nie jestem cukiernikiem 🙂

5. Dalej prowadzić blog.

strona

Nowe przeżycie i doświadczenia są inspiracją dla kolejnych artykułów. Rok temu nie pomyślałabym, że blog będzie miał własną domenę, że wpisy będą miały odzew. Było mi ogromnie miło odpowiadać na Wasze maile związane ze studiami na SGGW. Mam nadzieję że słowa, które znajdziecie na tej stronie, będą nadal dla Was ciekawostką, inspiracją lub po prostu częścią mile spędzonej chwili. 

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s