Wasze pytania o studia na SGGW

Od tych, którzy zastanawiają się, jakie wybrać studia, dostaję wciąż coraz to nowsze wiadomości z pytaniami na temat gastronomii i hotelarstwa SGGW. Jest mi ogromnie miło, że piszecie i z wielką radością odpisuje na każdego maila 🙂 Sama pamiętam, jaki dylemat przechodziłam w tamtym roku przed maturą, dlatego też postanowiłam na blogu specjalnie dla Was opisywać swoje studia, aby być może ułatwiło to Wam decyzję. Wiele pytań się powtarza, zatem pozwolę sobie niektóre sparafrazować i odpowiedzieć na nie 🙂

Jak ogólnie podobają Ci się studia? Jaka panuje atmosfera?

Atmosfera jest fajna, ponieważ większość ludzi wie dlaczego tutaj jest i przyszła tu dlatego, że chce zajmować się swoją pasją, albo po prostu pracuje w branży. Jeśli chodzi o mnie to nie narzekam, ale wiadomo, że co człowiek to opinia 🙂 Wykładowcy też są mili, nie spotkałam się z jakąś stresującą sytuacją z ich strony (chyba, że była ona sprowokowana przez studenta, ale wiadomo, to inna sprawa). Nie spodziewałam się tego wcześniej, ale mi osobiście studia dają ogromną satysfakcję, tym bardziej gdy zaczęłam je łączyć z pracą.

Czy na studiach rzeczywiście można nauczyć się gotować?

Na to pytanie nie jestem w stanie Wam jeszcze odpowiedzieć, gdyż wg programu studiów Technologia gastronomiczna jest w IV semestrze. Ale już teraz mogę powiedzieć, że wielu wykładowców ma ogromną wiedzę na temat samej żywności i procesów technologicznych. Wielu pracowało w branży i wie „z czym to się je”. 🙂 Warto też zaznaczyć, że uczelnia kładzie nacisk na to, aby to były studia dla przyszłej kadry menadżerskiej i tego typu podobnych stanowisk. Tak więc oprócz samego gotowania uczymy się masy innych rzeczy, o czym przekonać się możecie przeglądając nasz program studiów.

Czy można pogodzić studia z pracą?

Tak i jestem na to żywym przykładem 🙂 wszystko zależy też od tego jaki plan ma ułożony dana grupa, jednak wiele, jak nie większość osób na naszym kierunku pracuje.

Czy trudno się dostać? 

Myślę, że nie. Jeśli jest się dobrym z matematyki, biologii lub chemii, czyli przedmiotów, na których podstawie jesteście tu rekrutowani, to nie ma się czego obawiać. Ja dostałam się tu po rozszerzeniu humanistycznym w ogólniaku i pisząc podstawę z matematyki. Co prawda, musiałam napisać ją bardzo dobrze, ale ostatecznie się udało 🙂

Jak wiele jest nauki?

Jak na każdych studiach są przedmioty „lajtowe” i te do których trzeba się przyłożyć. Im bliżej sesji tym jest więcej pracy, nawet jeśli zależy Ci jedynie na zaliczeniu, do niektórych przedmiotów trzeba usiąść. W I semestrze jest to na pewno Mikrobiologia żywności, w II semestrze Podstawy Biochemii (uwaga, bo tu dużo osób ląduje na warunku), Chemia żywności czy Podstawy fizjologii człowieka. Jednak są przedmioty, do których da się usiąść na kilka dni przed egzaminem i można je ładnie napisać. Wiadomo, że nie jest to medycyna, ale pouczyć się trzeba. Tym bardziej, że z niektórych przedmiotów mamy tzw. wejściówki na ćwiczeniach. Ale jeśli jesteś zorganizowaną osobą to dasz radę, a jeśli do tego pracowitą i ambitną to możesz spać spokojnie i nie martwić się na zapas 🙂

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania – piszcie! Na każde odpowiem. Możecie się ze mną skontaktować poprzez formularz, który widnieje na stronie. Głodnych wiedzy odsyłam również tutaj.

Program studiów znajdziecie tutaj a plan zajęć naszego kierunku tutaj.

Jeszcze raz dziękuję Wam za wszystkie wiadomości. Z powodu natłoku zajęć jestem mało aktywna na blogu, jednak przeglądam go codziennie i staram się zawsze odpisywać jak najszybciej.

Powodzenia!

Jedna odpowiedź na “Wasze pytania o studia na SGGW”

  1. No to dodaje pytanie do listy. 😉
    Wiesz może jak to jest z akademikiem? Warto rezerwować miejsca (w sensie, kto pierwszy ten lepszy), czy wszystko na spokojnie?
    Planuje spróbować swoich sił w przyszłym roku na GiH. Niestety jestem spoza Wawy, więc na listę zmartwień trafia jeszcze w miarę tanie zakwaterowanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s