Raz na miesiąc w restauracji

Jak myślicie, ile statystyczny Polak wydaje miesięcznie na jedzenie w restauracji? 100 złotych? 80 złotych? Nie. Ta kwota wynosi jedynie 25 złotych. Oczywiście to tylko statystyka, jedni częściej odwiedzają lokale gastronomiczne, a drudzy w ogóle w nich nie goszczą. Dlaczego jednak warto chociaż raz na miesiąc wybrać się do restauracji?

Po pierwsze – masz prawo poczuć się królem/królową. Tym bardziej jeśli to Ty po pracy stoisz przy kuchni i robisz obiad dla siebie i rodziny. Dlatego nagródź się i pozwól sobie chociaż raz na jakiś czas zostać obsłużonym. Przecież na to zasługujesz. Oprócz tego wyjście do restauracji wiąże się z „wybraniem się do ludzi”. Masz motywację, aby dobrze wyglądać. Zobaczysz, jak dobrze się poczujesz, kiedy wyjdziesz na zewnątrz, aby celebrować wolny czas. Dzisiaj to nie Ty jesteś kucharzem/kucharką i pracujesz na domowym zmywaku. Dzisiaj to Ty jesteś królem/królową.

Po drugie – poszerzanie horyzontów smakowych. Jedni mogą zapytać się, po co w ogóle próbować nowych rzeczy. Świat jest pełen pasji i tajemnic, a jeśli masz w sobie tą pozytywną dziecinną ciekawość świata, to jesteś wciąż młodym i radosnym człowiekiem. Próbowanie nowych smaków jest jak odkrywanie białych plam na mapie naszego języka. Być może jest coś, co zasmakuje Ci jak nigdy dotąd, lecz nie chcesz dać sobie szansy tego spróbować. Oprócz tego każdy odczuwa dumę, kiedy zabłyśnie czymś w towarzystwie. Kuchnia stała się dziś tematem lubianym, popularnym i docenianym, więc na pewno nie raz będziesz mieć okazję o niej porozmawiać. Co więcej posiłek w restauracji może zainspirować Cię do eksperymentów we własnej kuchni, dzięki czemu będziesz w stanie zaskoczyć domowników. Życie nie opiera się na samym schabowym i pomidorowej.

Po trzecie – wychowanie dzieci. Bądźmy szczerzy: ile razy w miesiącu gościmy w fast-foodach? Koszt stołowania się np. w McDonaldzie dwójki dorosłych osób i dwójki dzieci (czyli dwa normalne zestawy plus dwa HappyMeale) to koszt rzędu około 100 zł. Czy nie lepiej by było raz w miesiącu iść z rodziną do restauracji, gdzie koszt mógłby się okazać podobny? Jeśli masz dzieci, to dzięki takim wspólnym wyjściom nauczą się kultury bycia w towarzystwie i będą mogły pochwalić się, że jadły coś, czego ich rówieśnicy nigdy nie próbowali. Kiedy będą dorosłe, nie będą skrępowane wyjściami do różnych miejsc, bo będą wiedziały, jak się zachować. Wychowanie to także pokazywanie dzieciom świata, także tego kulinarnego.

Jeśli więc dysponujesz takimi funduszami, dzięki którym spokojnie będziesz móc wybrać się chociaż raz w miesiącu do lokalu gastronomicznego, zrób to. Idź z Drugą Połówką, przyjaciółmi lub z krewnym i cieszcie się wspólnymi chwilami. W całej gastronomii chodzi głównie o to, aby celebrować smak życia wspólnie z bliskimi, a tego nikt nie powinien sobie odmawiać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s