Bieszczadzkie piwo

Mało kto wie jakie skarby oprócz tych przyrodniczych skrywa tak bardzo bliska memu sercu kraina jaką są Bieszczady. Jadąc małą pętlą bieszczadzką w miejscowości Uherce Mineralne zobaczyć możemy budynek z napisem „Ursa Maior”, a tam sklepik „Esencja Karpat”. Zatrzymajcie się tam, bo takiego piwa nigdzie indziej nie spróbujecie.

Idea firmy Ursa Maior to przede wszystkim ludzie i przyroda. To przedsiębiorstwo wyciągające z Bieszczad to co najlepsze. Oprócz produkcji piwa prowadzą jeszcze wiele innych projektów takich jak własne wydawnictwo czy czasopismo. Pomysł na tego typu biznes opisywany był na łamach wielu gazet takich jak Wprost, Gazeta Wyborcza czy Rzeczpospolita. Sama trafiłam na ich sklepik dzięki mojemu Tacie, który potrafi wynaleźć każdą taką bieszczadzką perełkę.

Źródło: ursamaior.pl
Źródło: ursamaior.pl

To nie są zwykłe produkty. Piwo robione jest naturalnie, sami możecie sobie zarezerwować wycieczkę po Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa i przekonać się na własne oczy. Firma posiada różne linie smakowe piwa. Niektóre pyszne, które orzeźwiają smakiem goryczy, a niektóre w swoim smaku niezwykle charakterystyczne i dziwne, np. „Deszcz w Cisnej”, które ma wręcz wędzony posmak. Cena jest trochę wyższa od zwykłych piw (7 zł), ale zrozumiała, bo mamy do czynienia z naprawdę oryginalnymi i niepowtarzalnymi produktami. To w końcu nie jest zwykłe piwo dla pijaka spod sklepiku tylko dla smakosza :).

Po samej butelce piwa widać, że ludzie je produkujący wkładają w to całe serce. Niektóre etykietki wyszły wprost spod ręki mistrza polskiego plakatu Ryszarda Kai (np. „Deszcz w Cisnej”). Wszystkie z nich nawiązują klimatem do Bieszczad. Są to małe arcydzieła, które również można zakupić oddzielnie. Piwa posiadają dosyć romantyczne nazwy (wspomniany już „Deszcz…”, „Śnieg na Beniowej”, „Z połoniny”), co dalej dodaje wyjątkowości.

Ursa Renegat – etykietka, Źródło: sklep.ursamaior.pl

Ale to nie wszystko! W sklepiku można kupić oryginalną ceramikę inspirowaną śladami bieszczadzkich zwierząt czy wyroby pszczelarskie. Jeśli chcecie kupić pamiątki z tego regionu, warto umieścić to miejsce na planie swojej podróży.

Link do sklepiku „Esencja Karpat”: http://sklep.ursamaior.pl/

Strona internetowa Ursa Maior: http://ursamaior.pl/index

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s